ŽENA PO 40 Rok po omlazení

Stav rok po omlazení a inventuře

Fotografie po roce jsme připravovali pro jeden časopis, který chce čtenářkám ukázat, jak si i po roce vedu. Jako první je spatřila MUDr. Trojanová, autorka omlazení: "No, to nám snad ani nebudou věřit, že jsme nic dalšího nedělaly," neskrývala své nadšení.

Bonusový obsah ZDARMA

Chcete získat nejnovější informace o omlazení a zdravém životním stylu navazující na knihu Žena po 40? Zadejte váš email a my vám obratem zašleme další informace a tipy na články.

Pak následovala poklona na synově školní akci, kde mě maminka jeho spolužáka nepoznala, a ptala se po mně pedagožky. Ten samý večer při vyzvedávání dekorativní kosmetiky u vizážistky mně zase okomentovala pleť, jak je hladká.

Naplněna radostí z těchto zážitků jsem si řekla, že si nejen stav po roce nemohu nechat pro sebe, ale hlavně Vám popsat, jak ona roční péče probíhala.

Omlazení - rok poté
Obličej před omlazením, po 6týdenním omlazení a rok poté. Vyhlazená pleť, zjemnění textury kůže, odstranění pigmentací, nazolabiálních vrásek i drobných vrásek v obličeji i kontury vytvořené omlazením, zvláště oddělení brady od krku stále drží.

Omlazení - rok poté
Postava před omlazením, po 4 měsících úprav životního stylu - nenásilných, nestresujících :-), a rok poté.

Jak probíhala péče o tělo i duši během celého roku?

Jak jsem dospěla od první fotografie ke druhé, již víte. Bylo to pročítáním knížky 12 specialistů Žena po 40 a nenásilným zaváděním jejich rad do svého života. Potřebovala jsem k tomu 4 měsíce. Stačilo každý den něco pozitivního pro tělo i duši udělat. Zvláště pro to tělo, duše se Vám pak pohodou odmění sama.

  1. Největší skok v psychice, dodání odvahy a motivace pro náročnější úkony (pravidelné cvičení, změna výživy) jsem zaznamenala po omlazení, které zpočátku nebylo vůbec plánováno.
  2. Pravidelné cvičení: co jsem zjistila? Mám-li svaly, jsem ráno lehčí než večer, a to nejen dehydratací, svaly potřebují energii i v klidu v noci, takže i ve spánku se svaly hubnu. Když cvičím ihned ráno, vyplavené endorfiny udělají den hezčím, navíc je pro můj metabolizmus rovněž výhodnější než cvičení odpolední či večerní. Nedovolím si vynechat více jak 1 den v týdnu.
  3. U výživy postupuji krok za krokem, v té mám velké rezervy, což je příjemný pocit, že je ještě stále co zlepšovat :-). Nejtěžší je pro mě omezení sladkého, snažím se čokolády i buchtičky konzumovat s ovocem, abych zmírnila křivku glykémie - snížila glykemický index. K této části se nejvíce vracím, je na pročítání nejnáročnější a stále jídelníček vylepšuji. Oblíbili jsme si mnoho z uvedených receptů, vyjma hamburgeru a steaku, ty mám, jak je i v publikaci uvedeno, v záloze pouze pro mužské protějšky.
  4. Stejně jako korektivní dermatologie mě oslovila i estetická stomatologie. Nejen že po kvalitním ošetření mám zuby jak perličky, ale obdržela jsem kvalitní ošetřovací pomůcky, gel a pastu, musím to zaklepat, ale od této doby téměř nevím, co je bolest zubů. Zcela nově jsem od přípravy Ženy po 40 do svého diáře zakomponovala návštěvu dentální hygieny 2x ročně, k témuž přivedla i své děti. Zjistila jsem, že dentální hygiena je pro zdravé, krásné a bílé zuby základ.
  5. Neopomněla jsem ani prevenci zdraví - pravidelná vyšetření 1x za 2 roky, specializovaná vyšetření dle onemocnění v rodině, pravidelná očkování.
  6. Začala jsem se věnovat novým aktivitám, které mi přinášejí radost, ve svém soukromí i pracovním prostředí se snažím udržet lidi s pozitivní energií.
  7. Co se pro mnohé ženy zbytných věcí týče, tak taková chvilka líčení taky přidá hodně na sebevědomí. Ani nevíte, jak mě potěšilo, když kolega na stepu, který nám vytvářel účesy, před všemi prohlásil: "Jana, ta je vždy upravená. Ta snad ráno vstane z postele a může hned odejít." Tak to rozhodně není, ale stačí mně chvilka, abych nekazila estetický zážitek sobě i ostatním. Ještě v tom šatníku mám trochu chaos, snad to v dalším roce vylepším.

Neskutečně jsem ušetřila - čas i peníze

Co mě ovšem překvapilo ze všeho nejvíc, tak množství času a peněz, které jsem za ten rok ušetřila na péči o pleť. Od dermatoložky jsem si přinesla mnohem kvalitnější kosmetiku, než jsem si pořizovala dříve, a to za cca 3/4 cenu, někdy i méně.

Veškerá péče o pleť mimo ranního líčení a večerní očisty pleti se smrskla na 4 návštěvy v centru dr. Trojanové, kde vždy za toho čtvrt roku střídavě proběhlo čištění s červeným světlem nebo peeling s červeným světlem. Úspora oproti dřívějšku byla neskutečná. Na prostředcích poloviční, času mě to stálo pouze čtvrtinu než dříve. Touto péčí si v podstatě za určitou dobu ušetřím na další omlazující vylepšení.

A nemálo prostředků ušetřím na dekorativní kosmetice, kterou mně vybrala vizážistka, jednak v ní člověk vypadá mladistvě a dále je zase úspora prostředků téměř poloviční oproti dřívějšku.

Jak se rodí spokojenost?

Každý malinký krůček, vylepšení, které pro sebe uděláte, se vkládá do celého soukolí, které pak funguje stále lépe a působí den ode dne lehčeji. Není to o tom, změnit vše najednou, ale vydat se na cestu. Díky tomu zjistíte, že tento proces bude stále aktivní, protože to, co jste měli za cíl včera, je již dnes začátkem nové cesty za dalším novým, zřejmě vyšším cílem.

Přeji Vám krásné období vylepšování nejen po 40 :-)

Jana Martincová

P.S.: Chystáme pro Vás dalšího průvodce péčí nejen po 40, ale zatím pssst, ať to nezakřikneme. Žena po 40 však pro všechny, kteří chtějí pochopit souvislosti, zůstane zlatým základem.

Ukázky z knihy Žena po 40

Péče o pokožku a omlazující proces

Péče o pokožku
a omlazující proces

Zobrazit ukázku
Líčení s vizážistkou

Líčení s vizážistkou

Zobrazit ukázku
Sexualita ženy po 40

Sexualita ženy po 40

Zobrazit ukázku
Preventivní péče o zdraví po 40

Preventivní péče
o zdraví po 40

Zobrazit ukázku
Žena po 40 z pohledu gynekoložky

Žena po 40 z pohledu gynekoložky

Zobrazit ukázku
Péče o zuby po 40

Péče o zuby po 40

Zobrazit ukázku
Zdravá výživa po 40

Zdravá výživa po 40

Zobrazit ukázku
Zdravé vaření po 40

Zdravé vaření po 40

Zobrazit ukázku
Zdravé cvičení po 40

Zdravé cvičení po 40

Zobrazit ukázku
Šatník zralé ženy

Šatník zralé ženy

Zobrazit ukázku

Zdravé omlazení – Portál péče o tělo i duši Portál péče o tělo i duši
pro všechny aktivní lidi
s otevřenou myslí.

Těhotenství a péče o dítě - Baby On Line Nejnavštěvovanější odborně
garantovaný portál zaměřený
na těhotenství a péči o dítě.

Knihy pro děti Pro chytré hlavičky - knížky pro děti - dětské knížky Vzdělávací knihy pro děti zaměřené
na zdravý životní styl a svět kolem
nás, psací potřeby, hračky.

Zdravé těhotenství - jedinečný rádce To nejdůležitější pro zdravý vývoj
miminka: zdravá výživa, zdravé
recepty a cvičení.

Těhotníček - Praktické rady o těhotenství a dětech Těhotenský deníček psaný pro miminko, těhotenský diář s upozorněním na důležitá data.

Průvodce moderní dospívající dívky. Měla by být v každé dívčí knihovničce. Průvodce moderní dospívající dívky. Měla by být v každé dívčí knihovničce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace